Nyisd meg az oldal alján a linkeket! (Internet szükséges)
1. link: Lepkék Szemeinknek oly kedves repülő ékszerek, kik fejlődésük megelőző szakaszában nem biztos, hogy a kedvenceink közé tartoznak. Ismerjük meg őket, kíméljük hernyóikat is.
2. link Lopakodó ájtatos manó, a lépegető terminátor Mantis Religiosa – Imádkozó sáska: ügyes, gyors, eredményes - nagy valószínűséggel itt is találkozhatsz vele tanösvényünkön. Érdemes rá szánni pár percet. A rovarvilág „fenegyereke”, nagyon jó fazon ez a ragadozó életmódot folytató sáskafaj, ki akár madárzsákmányt is ejthet! De bizony a nőstény eléggé el nem ítélhető módon alkalmanként a vele párzó hímet is elfogyasztja.
3. link Havasi cincér (Rosalia alpina) a felsőörsi Miske óvodában Megnyerő, elegáns megjelenésű cincérfaj – a Duna-Ipoly Nemzeti Park címerállata. A Börzsöny bükköseiben, a kitermelt fák lerakataiban, depóiban nagy valószínűséggel találkozhatunk vele. Védett, valóban a bogarak egyik legszebb képviselője hamvas kék alapon fekete foltos mintázatával. Ismerjük meg bővebben – megéri!
4. link Nagy szarvasbogár (Lucanus cervus) A bogarak megnyerő „trófeás vadja”, a méretes nagy szarvasbogár. Igazi élmény találkozni velük, bár létszámuk az utóbbi időben visszaesett. Nősténye szerényebb.
5. link Kis szarvasbogár bandukol A tanösvényen az ÖKO-Land Táborban nézzünk lábunk alá, mert gyakran találkozhatunk egy-egy bandukoló kis szarvasbogárral, az előkelő nagy rokon „kistestvérével”. De ha nem, valószínű egy-egy megemelt tuskó alatt rajtőzhetnek belőlük – kedves apró kitinpáncélosok.